Company Logo

Real time web analytics, Heat map tracking

Wybrane z Galerii

 

 

Najlepsze Strony Filmowe

Logowanie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 10

W tygodniu 65

W miesiącu 278

Wszystkie 56990


Ukończył Uniwersytet Warszawski wydział chemii. Instruktor filmu kategorii „S” (absolwenci PWSFiT w Łodzi otrzymywali zaraz po studiach kategorię I a dopiero po 5 latach praktyki mogli ubiegać się o nadanie kategorii „S”).

W 1968 roku był jednym ze współzałożycieli AKF SAWA, a od 1975 roku instruktor klubu SAWA. Autor 35  filmów za które otrzymał 122 nagrody w tym 37 nagród na konkursach międzynarodowych i 85 na konkurach krajowych. Ważniejsze nagrody to Grand Prix na Festiwalu w Chorwacji, złoty medal na Festiwalu w Chorwacji,srebrne medale na konkursach we Francji, Niemczech i Austrii, brązowe medale na konkursach w Szwecji, Niemczech, Austrii i Węgrzech. 
W 1981 roku za całokształt działalności filmowej uhonorowany złotym medalem Światowej Unii Filmu UNICA działającej przy UNESCO.
W prowadzonym przez niego Klubie Filmowym SAWA pierwsze kroki stawiali między innymi Wojtek Staroń, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie w 2011 roku,operator najbardziej nagradzanego filmu polskiego w 2006 roku "Plac Zbawiciela", szwenkier w cz.4-5 “Harry Potter”,Katarzyna Klimkiewicz zdobywczyni European Film Award 2010 za film"Hanoi-Warszawa", uznany za najlepszą krótkometrażową fabułę w Europie w 2010 roku, Piotr Bernaś,który za film "Paparazzi"otrzymał "Złotą żabę"w kategorii dokument na Plus Camerimage w 2011 roku, a także Rafał Skalski, który jako najmłodszy w historii autor został laureatem Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych,Aneta i Michał Popiel-Machniccy, Nagroda Blackmagic Design Cinematography Award za zdjęcia do filmu "Czasem śnię, że latam" na SLAMDANCE FILM FESTIVAL w  2013 roku i na Festiwalu w Chengdu w Chinach Statuetka GOLD PANDA AWARD 2014.  i wielu innych obecnie twórców kina profesjonalnego. W Warsztatach uczestniczyli także aktorzy Marcin Kwaśny, Dominika Figurska i Michał Chorosiński,a także Natalia Korczakowska,aktualnie reżyser w Teatrze Wielkim. W ciągu 50 lat powstało 250 filmów, za które autorzy otrzymali 106 nagród na konkursach międzynarodowych i 390 na konkursach krajowych (razem 496). W latach 1990-2007 30 członków pomyślnie zdało egzaminy do PWSTiF w Łodzi, Katowicach i szkół filmowych w Nowym Jorku, Berlinie, Nancy (Francja) i Leeds (W.Brytania), Amsterdamie, Maladze i Kopenhadze. Dyrektor 40 i 41 Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich w Koninie. Szef ekipy technicznej podczas Światowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych w Warszawie w 1997 roku. Juror festiwali krajowych i międzynarodowych kina niezależnego. Juror Europejskiej Akademii Kina Niezależnego Grand OFF.  Realizator (reżyseria, zdjęcia, montaż) filmów dydaktycznych, reklamowych, promocyjnych, dla banków, agencji artystycznych, studia TV i Polfarmy. W 2009 roku zrealizował pełnometrażowy film dokumentalny (90 min.) o firmie Hitachi Power Tools „ Nasza ziemia obiecana” , także film promocyjny dla TPSA (zdjęcia i konsultacja montażu). W roku 2010 zrealizował zdjęcia do programu "Tak możesz" TVP2.
Od 1997 roku współpracuje z JJW studio TV jako kierownik i wykładowca Akademii Filmu (220 absolwentów).
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.