Company Logo

Wybrane z Galerii

Najlepsze Strony Filmowe

Logowanie

W dniu 16 maja 1968 roku powstał Amatorski Klub Filmowy SAWA. Dzisiaj obchodzimy jego 49 rocznicę powstania. Grupa z początków klubu spotykała się, tworzyła filmy, organizowała imprezy, uczestniczyła w festiwalach filmu amatorskiego, a przede wszystkim bawiła się przez 22 lata to jest do roku 1990. Zabawy były różne. Przez 10 lat w okolicy 1 kwietnia organizowaliśmy ”Festiwal Filmów Nieudanych”, którego komisarzem był Jan Piechura. Pomysł festiwalu wynikał ze stwierdzenia, że w każdym filmie można znaleźć coś nieudanego. Zapraszany ze swoimi filmami był nawet Andrzej Wajda, ale odpowiedział grzecznie, że w ostatnim czasie nic nieudanego nie stworzył i ostatecznie nie wziął udziału w imprezie. Impreza ta stanowiła zaprzeczenie wszystkich poważnych festiwali - nagrody były losowane, a jury musiało tylko uzasadnić werdykt. Fantastycznie w roli jurora sprawdzał się wieloletni przyjaciel klubu, prof. Jan Jacoby. Jego uzasadnienia publiczność kwitowała salwami śmiechu. Ulubionym festiwalem naszego Klubu stał się Festiwal Pol-8 (obecnie międzynarodowy), którego 40 edycja odbyła się w 2007 roku w Polanicy-Zdroju. W historii tego festiwalu AKF SAWA zdobył największą ilość nagród /74/ spośród wszystkich klubów filmowych w Polsce. W kategorii twórców największą ilość nagród w historii Festiwalu Pol-8 zdobył Leszek Boguszewski /21/. Od roku 1991 klub zmienił charakter. Zaczęli przychodzić głownie ludzie młodzi, którzy tworzyli filmy, przygotowywali się do filmowego życia zawodowego. Ponad setka z nich tworzy aktualnie filmy, seriale i inne produkcje profesjonalne.

Propozycja dla licealistów, studentów i całkiem dorosłych. Od maja ruszają zapisy na jesienny semestr operatorski, który rozpocznie się 17 października 2017. Dlaczego warto zapisać się wcześniej? Na jesieni od kilku lat brakuje miejsc, dlatego warto zarezerwować sobie wcześniej miejsce wpłacając zadatek 300 zł. Potem do końca września należy wpłacić kolejne 300 zł, bo cena całego semestru, który potrwa do 15 lutego 2018, wynosi 600 zł. Cena semestru nie zmieniła się od ponad 10 lat i jest konkurencyjna do ceny podobnych warsztatów organizowanych przez inne firmy. W 2018 roku Klub Filmowy SAWA będzie obchodził 50-lecie swojego istnienia, a warsztaty filmowe organizowane są od 1991. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza w warsztatach uczestniczyło około 2000 osób, z czego około 150 osób pracuje aktualnie w filmie profesjonalnym. Najsłynniejsi z nich zdobywają nagrody na światowych festiwalach filmowych.

Our ConversationKolejny sukces filmu z AKF SAWA !!!
Na Międzynarodowym Festiwalu w Indiach film Mieczysława Krzela "Nasza rozmowa" zdobył II nagrodę w kategorii dokument. To 492 nagroda w historii klubu. Film będzie omawiany podczas zajęć w trwającym już semestrze reżyserii i montażu. Mieczysław Krzel uczestniczył w zajęciach w Klubie Filmowym SAWA w latach dziewiędziesiątych i po dwudziestu latach ponownie związał się z naszym klubem. Jego sukces w Indiach to 10 nagroda dla filmu "Nasza rozmowa".

Klub Filmowy SAWA istnieje już 48 lat. Od 25 lat prowadzone są Warsztaty Filmowe ze sztuki operatorskiej, reżyserii i montażu dla początkujących i zaawansowanych. Nauka jest tak pomyślana, że można ją rozpoczynać zarówno od semestru wiosennego poświęconego rezyserii i montażowi filmowemu jak i od semestru jesiennego poświęconego sztuce operatorskiej. Zajęcia we czwartki od 17 do 20. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 601-238-464. Cena semestru od 10 lat jest niezmienna i wynosi 600 zł, to jest tyle ile dwudniowe warsztaty foto-video organizowane przez inne firmy. Już wiadomo, że powstaje dodatkowa grupa działająca we wtorki w godz 17-20 z możliwością połączenia się z grupą czwartkową po 1-2 miesiącach. Uczestnicy warsztatów zrealizowali 235 filmów, za które otrzymali 490 nagród w kraju i za granicą. Więcej informacji na stronie http://akfsawa.pl.

Dzień dobry Panie Profesorze,

Natrafiłem na film o klubie filmowym SAWA
i przypomniałem sobie o tym etapie nauczania.
Kiedyś byliśmy razem
z Dawidem Bodzakiem uczestnikami
warsztatów, aktualnie kończymy Łódzką
Szkołę Filmową, Dawid na Reżyserii,
ja na Sztuce Operatorskiej. Chciałbym podziekować za zajęcia,
bo to było pierwsze spotkanie z filmem, inspirujące.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pasję. Tomasz Wierzbicki

4 copyRozpoczynamy  nabór na semestr reżyserii i montażu. Planowane rozpoczęcie nauki 20 lutego 2017. Zajęcia będą odbywały się w czwartki w godz. 17-20 w Bibliotece Publicznej przy ul.Duracza 19. Liczba miejsc ograniczona, o zapisie decyduje kolejność wpłaconych zadatków w wysokości 300zł. Pozostale 300zł będzie można dopłacić do 31 stycznia. Z programem zajęć można zapoznać się na stronie klubu w zakładce Warsztaty. Kontakt:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 601-238-464.

 

Na międzynarodowym festiwalu HEADLINE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL w Kanadzie nagrodę Award of Merit  zdobył film Mieczysława Krzela "Nasza rozmowa" z naszego klubu. To już 491 nagroda zdobyta w historii AKF SAWA który w maju tego roku obchodził 48-rocznicę swego powstania. Film "Nasza rozmowa" zdobył już 9 nagród i na tym nie zamierza poprzestać. Autorowi składamy gratulacje!
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.