Company Logo

Real time web analytics, Heat map tracking

Wybrane z Galerii

 

 

Najlepsze Strony Filmowe

Logowanie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 13

W tygodniu 14

W miesiącu 347

Wszystkie 45066

DSC05380a maly

1 marca rozpoczęły się  warsztaty reżyserii i montażu. Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 17-20 w Bibliotece Publicznej przy ul. Romaszewskiego 19 /przedtem ul.Duracza 19/.Zadatek w wysokości 300 zł.jest bezzwrotny.Cały semestr kosztuje 600 zł. Z programem zajęć można zapoznać się na stronie klubu w zakładce Warsztaty.W 2018 roku Klub Filmowy SAWA  obchodzi 50-lecie swojego istnienia, a warsztaty filmowe organizowane są od 1991. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza w warsztatach uczestniczyło około 1500 osób. 40 uczestników zdało egzaminy do Szkół Filmowych na świecie ,a co najmniej o 150 osób pracuje aktualnie w filmie profesjonalnym. Najsłynniejsi z nich zdobywają nagrody na światowych festiwalach filmowych.Oto kilka przykładów: Wojtek Staroń, zdobywcą Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie w 2011 roku,operator najbardziej nagradzanego filmu polskiego w 2006 roku "Plac Zbawiciela", szwenkier w cz.4-5 “Harry Potter”,Katarzyna Klimkiewicz zdobywczynią European Film Award 2010 za film"Hanoi-Warszawa", uznany za najlepszą krótkometrażową fabułę w Europie w 2010 roku.,oraz zrealizowany w Wielkiej Brytanii film FLYING BLIND/"Zaślepiona"/ Grand Prix na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" a także Rafał Skalski, który jako najmłodszy w historii autor został laureatem Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Piotr Bernaś laureat"Złotej żaby"na Camerimage 2011 za film"Paparazzi",Aneta i Michał Popiel-Machniccy, Nagroda Blackmagic Design Cinematography Award za zdjęcia do filmu "Czasem śnię, że latam" na SLAMDANCE FILM FESTIVAL w 2013 roku i. na Festiwalu w Chegdu w Chinach : Statuetka GOLD PANDA AWARD 2014. Uczestnicy warsztatów zrealizowali 250 filmów za które otrzymali 496 nagród w kraju i za granicą Dla tych którzy chcieliby zapisać się na warsztaty propujemy napisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Odpowiemy podając nr konta do wpłaty./

A4aRozpoczynamy  nabór na warsztaty reżyserii i montażu. Planowane rozpoczęcie nauki 1 marca 2018. Zajęcia będą odbywały się w czwartki w godz. 17-20 w Bibliotece Publicznej przy Romaszewskiego 19 /dawna ul. Duracza 19/. Liczba miejsc ograniczona, o zapisie decyduje kolejność wpłaconych zadatków w wysokości 300zł. Pozostale 300zł będzie można dopłacić do 31 stycznia. Z programem zajęć można zapoznać się na stronie klubu w zakładce Warsztaty. Kontakt:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 601-238-464

Miło nam poinformować że nagrodę za najlepszy dokument krótkometrażowy
otrzymał film "Nasza rozmowa"Mieczysława Krzela z AKF SAWA na Phenicien International Film Festiwal 2017.

A oto relacja z odczytania werdyktu.
"https://www.youtube.com/embed/SbEf87F836Q

Our Winners PIFF 2017 2nd edition congratulations to all ! and thank you for submitting Best Narrative Feature : Infirmus by…
YOUTUBE.COM

 

 

DSC04857bNa gali w teatrze "Syrena" wręczono nagrody laureatom 11 edycji Festiwalu Grand OFF. Z kilkoma uczestnikami Warsztatów spotkaliśmy się na imprezie. Byli też uczestnicy z dawnych lat. Dodatkowy spektakl stworzyli uhonorowani statuetkami zawodowi twórcy kina. A oto wyniki festiwalu:

Najlepszy Scenariusz  -  „Le Soutien-Gorge”
Najlepsza Fabuła  -  „Bus Story”
Najlepsza Reżyseria  -  „The Servants”
Najlepsze Zdjęcia  -  „Watu Wote”
Najlepszy Montaż  -  „How to save your darling”
Najlepsza Scenografia  -  „Inside The Wardrobe”
Najlepsza Aktorka  -  „On Time”
Najlepszy Aktor  -  „Master of the class”
Najlepszy Dokument  -  „Nie sądzić”
Najlepsza Animacja  -  „A terrible Hullabaloo”
Najlepszy Film Polski  -  „Ja i Mój tata”

W czwartek w trakcie zajęć w godzinach 17-20 w klubie SAWA w Bibliotece Publicznej przy ul.Duracza 19 odbędzie się pokaz filmu "Baraż" i spotkanie z reżyserem Tomaszem Gąssowskim. W latach 2012-2013 ukończył Warsztaty Filmowe w AKF SAWA a następnie Szkołę Filmową Andrzeja Wajdy.
"Baraż", opowieść o złożonej i pełnej miłości relacji ojca i syna, to debiutancki film Tomasza Gąssowskiego. Scenarzysta i reżyser "Barażu" jest znany szerszej publiczności jako kompozytor wielokrotnie nagradzanej muzyki do filmów Andrzeja Jakimowskiego: "Zmruż oczy", "Sztuczki", "Imagine" oraz najnowszego "Pewnego razu w listopadzie". "Baraż" zdobył już wiele nagród m.in. na prestiżowym Festival Européen du Film Court de Brest we Francji, czy 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Dzięki tej wygranej "Baraż" wszedł na drogę oskarową w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny. "Baraż" otrzymał również nagrody m.in. na festiwalach: Lubuskie Lato Filmowe, Prowincjonalia, Transatlantyk, Dwa Brzegi, Offeliada, Nowe Kino-Nowy Sącz, był pokazywany na 29.FFP w Chicago - największym na świecie przeglądzie kina polskiego. Tomasz Gąssowski jest nominowany do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepsza Reżyseria i Scenariusz, a Jacek Borusiński i Oliwier Kozłowski w kategorii Najlepszy Aktor. Odtwórcy głównych ról otrzymali rownież nagrodę dla Najlepszego Aktora na International Short Film Festival Open Place 2017 na Łotwie.

Trwają zapisy na jesienny semestr operatorski, który rozpocznie się  19 października 2017.Żeby zapisać się należy wnieść opłatę za semestr która wynosi 600 zł w tym jest już zadatek 300 zł. Semestr potrwa do 15 lutego 2018.  Cena semestru nie zmieniła się od ponad 10 lat i jest konkurencyjna do ceny podobnych warsztatów organizowanych przez inne firmy.Po 15 lutego 2018 rozpocznie się semestr reżyserii i montażu.Na nasze warsztaty które odbywają się raz w tygodniu we czwartki w godz 17-20 przyjeżdżają osoby z tak odległych miejsc od Warszawy jak okolice Wrocławia czy Gdynia.Czasami gdy jest bardzo dużo chętnych powstaje grupa dodatkowa działająca we wtorki.  W 2018 roku Klub Filmowy SAWA będzie obchodził 50-lecie swojego istnienia, a warsztaty filmowe organizowane są od 1991. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza w warsztatach uczestniczyło około 2000 osób, z czego co najmniej o 150 osób pracuje aktualnie w filmie profesjonalnym.Nie dysponujemy pełnymi danymi. Najsłynniejsi z nich zdobywają nagrody na światowych festiwalach filmowych.
Oto kilka przykładów: Wojtek Staroń, zdobywcą Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie w 2011 roku,operator najbardziej nagradzanego filmu polskiego w 2006 roku "Plac Zbawiciela", szwenkier w cz.4-5 “Harry Potter”,Katarzyna Klimkiewicz zdobywczynią European Film Award 2010 za film"Hanoi-Warszawa", uznany za najlepszą krótkometrażową fabułę w Europie w 2010 roku.,oraz  zrealizowany w Wielkiej Brytanii film FLYING BLIND/"Zaślepiona"/ Grand Prix na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film"  a także Rafał Skalski, który jako najmłodszy w historii autor został laureatem Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Piotr Bernaś laureat"Złotej żaby"na Camerimage 2011 za film"Paparazzi",Aneta i Michał Popiel-Machniccy, Nagroda Blackmagic Design Cinematography Award za zdjęcia do filmu "Czasem śnię, że latam" na SLAMDANCE FILM FESTIVAL w  2013 roku i. na Festiwalu w Chengdu w Chinach : Statuetka GOLD PANDA AWARD 2014. Uczestnicy warsztatów zrealizowali 242 filmy za które otrzymali 488 nagród w kraju i za granicą Dla tych którzy chcieliby zapisać się na warsztaty propujemy napisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Odpowiemy podając nr konta do wpłaty.

W dniu 16 maja 1968 roku powstał Amatorski Klub Filmowy SAWA. Dzisiaj obchodzimy jego 49 rocznicę powstania. Grupa z początków klubu spotykała się, tworzyła filmy, organizowała imprezy, uczestniczyła w festiwalach filmu amatorskiego, a przede wszystkim bawiła się przez 22 lata to jest do roku 1990. Zabawy były różne. Przez 10 lat w okolicy 1 kwietnia organizowaliśmy ”Festiwal Filmów Nieudanych”, którego komisarzem był Jan Piechura. Pomysł festiwalu wynikał ze stwierdzenia, że w każdym filmie można znaleźć coś nieudanego. Zapraszany ze swoimi filmami był nawet Andrzej Wajda, ale odpowiedział grzecznie, że w ostatnim czasie nic nieudanego nie stworzył i ostatecznie nie wziął udziału w imprezie. Impreza ta stanowiła zaprzeczenie wszystkich poważnych festiwali - nagrody były losowane, a jury musiało tylko uzasadnić werdykt. Fantastycznie w roli jurora sprawdzał się wieloletni przyjaciel klubu, prof. Jan Jacoby. Jego uzasadnienia publiczność kwitowała salwami śmiechu. Ulubionym festiwalem naszego Klubu stał się Festiwal Pol-8 (obecnie międzynarodowy), którego 40 edycja odbyła się w 2007 roku w Polanicy-Zdroju. W historii tego festiwalu AKF SAWA zdobył największą ilość nagród /74/ spośród wszystkich klubów filmowych w Polsce. W kategorii twórców największą ilość nagród w historii Festiwalu Pol-8 zdobył Leszek Boguszewski /21/. Od roku 1991 klub zmienił charakter. Zaczęli przychodzić głownie ludzie młodzi, którzy tworzyli filmy, przygotowywali się do filmowego życia zawodowego. Ponad setka z nich tworzy aktualnie filmy, seriale i inne produkcje profesjonalne.




Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.